03
Leden
2023
|
13:27
Europe/Amsterdam

Nesvítí někde zbytečně? Žárovku nahradí světlovod VELUX

Shrnutí

Poslední dobou se to kolem nás tipy na úsporu elektřiny pochopitelně jen hemží. Ale už za časů našich rodičů zaznívala otázka: Nesvítí někde zbytečně? Zhasínat v místnostech, kde se zrovna nepohybujete, je samozřejmě rozumné a úsporné. Pokud však máte v domě místnosti bez oken, jako jsou chodby, šatny či koupelny, jen zdánlivě jste po celý den odkázáni pouze na Edisonův vynález. Místo zbytečného svícení si totiž můžete pořídit světlovod VELUX.

Tento bezplatný osvětlovací systém dokáže přivést do vnitřních dispozic domů i podkrovních bytů jak sluneční paprsky, tak měsíční svit. A dostatek  denního světla je spolu s dostatečným množstvím čerstvého vzduchu hlavním předpokladem pro zdravé vnitřní prostředí. 

Světlovod VELUX přenáší přirozené světlo do útrob domu pomocí odrazu od vysoce reflexního vnitřního povrchu tubusu. Jeho minimální délka je metr, světlovod si však dokáže najít cestu až do vzdálenosti šesti metrů od šikmé či ploché střechy a díky flexibilním kolenům tato cesta nemusí být jen přímá.

Světlovody VELUX mají až 98% odrazivost, což zajišťuje vynikající prostup přirozeného světla do interiéru. Díky vysoce odrazivému tubusu je proto možné i během zamračeného počasí prosvětlit vnitřní místnosti stejně intenzivně jako prostřednictvím tradiční 60W žárovky. Podle typu místnosti můžete ušetřit i 400 hodin svícení žárovkou ročně, což je v době energetických turbulencí kromě zdravého světla i významný ekonomický bonus světlovodu.
Do jakéhokoli typu světlovodu VELUX lze navíc snadno přidat nosič LED diodového osvětlení. Světlovod tak ve dne svítí díky dennímu světlu a v noci jej použijete jako nízkoenergetický zdroj umělého osvětlení. Nosič je dodáván se 4W LED diodou, která odpovídá běžné 40W žárovce.

O společnosti VELUX

Skupina VELUX již 80 let vytváří lepší podmínky bydlení pro lidi na celém světě tím, že jim umožňuje maximálně využít denní světlo a čerstvý vzduch přicházející střechou. Náš výrobní program zahrnuje střešní okna a světlíky, dekorativní žaluzie, produkty stínicí slunce a rolety, jakož i instalace a inteligentní řešení pro domy. Tyto produkty pomáhají zajistit zdravé a udržitelné klima v interiéru, kde lidé pracují, učí se, bydlí, nebo si hrají. Pracujeme v globálním měřítku – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a máme na celém světě asi 10 200 zaměstnanců. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, společnost s ručením omezeným zcela vlastněná neziskovými charitativními nadacemi (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. V roce 2017 měl VKR Holding celkový obrat 2,5 miliardy eur a nadace VELUX poskytly charitativní dary ve výši 168 milionů eur. Další informace naleznete na adrese www.velux.com.