01
Duben
2016
|
01:00
Europe/Amsterdam

VELUX oslavuje 75. výročí založení akcemi po celém světě

75 let přinášíme světlo do života a neustále rosteme
Před 75 lety dánský inženýr Villum Kann Rasmussen dostal nápad, který způsobil revoluci ve stylu života. Dnes bereme bydlení v podkrovních prostorách pod šikmými střechami jako samozřejmost, ale do roku 1941 byla taková místa kvůli nedostatku denního světla a čerstvého vzduchu takřka neobyvatelná. Villum Kann Rasmussen navrhl první efektivní okno pro šikmou střechu, které šlo zároveň otevřít. Od té doby se firma VELUX rozrostla ve společnost se zhruba 9 500 zaměstnanci ve 40 zemích.

Název VELUX vznikl spojením části anglického výrazu pro „větrání“ (ventilation – VE) a latinské podoby slova „světlo“ (LUX), což jsou dva důležité faktory pro pohodlné a zdravé bydlení. První střešní okno zkonstruované v roce 1941 je dodnes základem sortimentu společnosti VELUX, která se i dnes stejně jako v uplynulých 75 letech řídí myšlenkou „přinést světlo do života“. Villum Kann Rasmussen sám sebe označoval za „inženýra denního světla“.

Společnost pulzuje životem a investuje do inovací
Navzdory tomu, že je firmě již 75 let, zůstává VELUX moderní, dynamickou společností, která přijímá přicházející změny a investuje značné částky do inovací. Nová generace střešních oken VELUX posunuje standardy v energetické bilanci oken. V roce 2015 dokonce dosáhla skupina VELUX vůbec nejlepších finančních výsledků ve své historii.

„Setkáváme se s velkou poptávkou po energeticky efektivních a zdravých řešeních pro budovy. Vlastníci nemovitostí požadují vysoce kvalitní produkty za konkurenceschopné ceny. Přesně tyto potřeby reflektuje produktové portfolio VELUX, v rámci kterého nabízíme finančně dostupné řešení pro všechny naše zákazníky. Úspěšnost společnosti v uplynulých 75 letech do značné míry souvisí s tím, že se soustřeďujeme na kvalitu, inovace a služby klientům,“ prohlásila Dagmar Plevačová, generální ředitelka VELUX Česká republika.

Výrobky užitečné pro lidi jsou součástí podnikatelské strategie
Společenská angažovanost má ve firmě VELUX hluboké kořeny. Před 50 lety její zakladatel formuloval „Cíl modelové společnosti“ – VELUX chce být pro společnost, zákazníky, dodavatele i zaměstnance příkladnou firmou.

Skupinu VELUX vlastní charitativní nadace VELUX a většina jejího zisku je určena na výzkumné, ekologické a kulturní účely. V roce 2015 nadace věnovaly 545 příspěvků v celkové výši přes 111 milionů eur.

Oslavy75.
výročí si bude VELUX připomínat po celý rok 2016 prostřednictvím řady akcí, které si kladou za cíl oslavit myšlenku přinášet světlo a čerstvý vzduch do lidského života. Dne 1. dubna proběhne velká oslava v rámci celé skupiny VELUX.

Popisek fotografie:
Generální ředitel skupiny VELUX Jørgen Tang-Jensen (vlevo) a Lars Kann-Rasmussen, příslušník druhé generace rodiny zakladatelů a bývalý generální ředitel skupiny VELUX si prohlížejí milionté střešní okno VELUX vyrobené v Německu v roce 1963. Okno je nyní součástí „Villumovy sbírky oken“ v Kodani.

O společnosti VELUX

Posláním společnosti VELUX je vyvíjet a neustále zdokonalovat výrobky, které do podkrovních prostor přivádějí více denního světla a čerstvého vzduchu, umožňují velkorysý výhled do okolí a zároveň jsou v souladu s moderními trendy v architektuře. Sortiment společnosti VELUX zahrnuje široký výběr střešních oken, světlovodů i řešení pro ploché střechy. V nabídce je také nepřeberné množství stínicích a dekorativních doplňků různých designů – rolety, žaluzie, velmi účinné venkovní markýzy a rolety a nová kategorie římských rolet. U většiny výrobků si také lze vybrat způsob jejich ovládání – manuální nebo pohodlné dálkové na elektrický či solární pohon. Výhodou solárního pohonu je kromě šetrného přístupu k přírodě také instalace bez nutnosti přívodu jakýchkoli kabelů.

Společnost VELUX vlastní výrobní závody v 11 zemích světa a obchodní společnosti v téměř 35 zemích. Jako taková patří k nejsilnějším společnostem v oblasti průmyslu stavebních hmot na světě. Její výrobky se prodávají ve většině zemí světa. Skupina VELUX zaměstnává přibližně 10 000 zaměstnanců. Podstatnou částí filozofie společnosti VELUX je snaha podporovat společenské dění a pomáhat potřebným. K tomu slouží nadace VELUX, přičemž konkrétně nadace VILLUM FONDEN působí i na území České republiky.

Skupina VELUX za sebou má více než sedmdesátiletou historii a je i dnes, poměrně unikátně, stále rodinným podnikem. Vlastníkem je společnost VKR Holding A/S, která je plně v majetku zakladatele společnosti a jeho rodiny. V loňském roce navíc společnost VELUX oslavila výročí 25 let na českém trhu, bez nadsázky tak již čtvrt století prosvětluje česká podkroví.