27
Únor
2019
|
13:25
Europe/Amsterdam

Střešní okno přesně podle představ zákazníka. VELUX nabízí komplexní řešení pro každého

Shrnutí

S elektrickým nebo solárním pohonem, s roletou nebo s markýzou. Zákazníci společnosti VELUX mají díky komplexní nabídce řešení nepřeberné množství možností, jak si poskládat střešní okno přesně podle svých představ. Jednotlivé prvky totiž společně tvoří ucelený systém VELUX. A právě teď je vhodná doba kontaktovat prodejce a VELUX systém, díky kterému vznikne pod střechou komfortní prostor plný denního světla a čerstvého vzduchu, si objednat.

Nenahraditelným prvkem systému je samotné střešní okno. „To je vybavené kvalitním trojsklem s novým systémem izolace a speciálním těsněním. Díky tomu má okno vynikající izolační vlastnosti,“ upozornil technický školitel společnosti VELUX Martin Masár.

Okno se pak neobejde bez zatepleného lemování VELUX, které zajistí vodotěsné napojení střešního okna na střešní plášť tím nejlepším způsobem a zároveň zabrání jakémukoliv úniku tepla. Plisovaný hydroizolační límec BFX pak zaručí pružné a těsné spojení mezi hydroizolací a okenním rámem. Ještě lepší izolace lze dosáhnout pomocí zapuštěné montáže lemování, díky které lidé ušetří energii i peníze. Zapuštěná montáž navíc poskytuje elegantní zaoblený vzhled a architektům tak poskytuje větší flexibilitu v designu.

Součástí VELUX systému je také ostění okna, které je vyrobené z materiálů odpuzujících vodu a vlhkost v bílé povrchové úpravě. Ostění se dodávají s parotěsnou fólií VELUX BBX, která zabraňuje kondenzaci.

Základní set pak může zákazník libovolně doplnit o další funkce podle svých potřeb a přání. Nejžádanější je elektrické ovládání střešních oken. VELUX systém umožňuje okno napojit na elektrický nebo solární pohon. Díky tomu je pak možné okno otvírat a zavírat pomocí dálkového ovládání VELUX INTEGRA®.

Pro ještě větší pohodlí je okno možné vybavit také systémem VELUX ACTIVE, který díky unikátním senzorům dohlíží na zdravé klima v domácnosti. Okno tak podle potřeby sám otevře, nebo zavře, případně stáhne rolety, aby se dům v létě nepřehříval. Díky propojení s příslušenstvím Apple HomeKit je navíc možné výrobky VELUX INTEGRA® a další chytrá domácí zařízení ovládat hlasem.

Součástí systému VELUX jsou také vnitřní a vnější rolety a žaluzie. Při jejich výběru je důležité přesně vědět, k jakému účelu mají sloužit. Vnitřní doplňky regulují světlo, které vniká do místnosti, venkovní doplňky pak slouží k ochraně před teplem.

O společnosti VELUX

Již 75 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.