09
Duben
2019
|
13:38
Europe/Amsterdam

Inovativní VELUX ACTIVE sbírá ocenění. Uspěl na veletrzích v Praze i v Brně

Shrnutí

2. dubna 2019, Brno: Hned tři významná ocenění získala v konkurenci desítek dalších produktů společnost VELUX se svým systémem VELUX ACTIVE. V březnu VELUX uzavřel vítězný hattrick ziskem Zlaté medaile SVB 2019 na Stavebním veletrhu Brno. Cenu si odvezl i z veletrhů Střechy Praha a For Arch.

Nesmírně si vážíme trojice ocenění pro systém VELUX ACTIVE, který uživatelům zajišťuje automatickou a zdravější domácnost. Jsme rádi, že mezi porotami nezůstala bez povšimnutí také možnost dodatečné montáže systému na okna, která byla nainstalována před více jak 15 lety,“ uvedl koordinátor komunikace společnosti VELUX Zdeněk Okáč.

Systém VELUX Active

O Zlatou medaili Stavebního veletrhu Brno se ucházelo celkem čtrnáct produktů. Odborná komise ocenila řídící jednotku vnitřního prostředí VELUX ACTIVE. Jedná se o inovativní technologii, která pečuje o domácnost i zdraví obyvatel domu. Otvírání a zavírání oken, stahování rolet i žaluzií systém dokáže sám prostřednictvím chytrých senzorů, které měří teplotu, vlhkost a hladinu oxidu uhličitého v budově, správně načasovat a vytvářet tak zdravější prostředí. Uživatelé navíc mohou vše sami jednoduše ovládat prostřednictvím smartphonu a díky kompatibilitě s Apple Home Kit také hlasem. „Společnost VELUX přináší na trh uvedené zařízení době, kdy se v České republice připravuje implementace nové evropské směrnice o energetické náročnosti budov. Ta klade důraz nejen na energetickou efektivnost, ale také na vizuální a tepelný komfort a využívání přírodních zdrojů. Právem si firma odnesla za jednotku VELUX ACTIVE prestižní ocenění Zlatou medaili SVB 2019, neboť přispívá k zavádění dobrých postupů při zkvalitňování prostředí, kde trávíme většinu svého života,“ uvedl prof. Ing. Jiří Hirš, Csc., který byl jedním z členů poroty.

VELUX ACTIVE pochválili letos v únoru také členové odborné poroty na veletrhu Střechy Praha. Systém získal čestné uznání v soutěži Zlatá taška, která vyzdvihuje produkty, jejichž parametry jsou srovnatelné se světovou úrovní a určují trend vývoje ve svém oboru.

Ocenění si VELUX odvezl také z veletrhu For Arch, který se konal loni v září. Cenu GRAND PRIX získávají exponáty, které jsou podle poroty technologicky inovativní, mimořádně kvalitní, úsporné, cenově přijatelné a jejich výrobě nebo využití je brán ohled na životní prostředí. VELUX ACTIVE před odbornou porotou obstál v konkurenci téměř padesáti přihlášených produktů.

O společnosti VELUX

Už téměř 80 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.