Brno,
12
Duben
2017
|
00:00
Europe/Amsterdam

Tři skla jsou novým standardem u střešních oken

Shrnutí

Pro majitele fasádních oken je trojsklo běžnou součástí komfortního bydlení. Od letošního roku se však trojsklo stává standardem i mezi střešními okny. A dobrá zpráva pro vaši peněženku: řešení od společnosti VELUX je cenově dostupné pro všechny.

Střešní okna jsou pro komfortní bydlení velmi užitečný spojenec. Odmění se vám tím, že do podkroví přivedou víc denního světla a čerstvý vzduch. Na starobylém přísloví „Kam nechodí slunce, tam chodí lékař“ je pořád hodně pravdy. Světová zdravotnická organizace odhaduje, že se zdravotními důsledky pobytu v nedostatečně větraných prostorách domů, které trpí takzvaným syndromem nezdravých budov, se potýká až 85 % populace především ve vyspělých zemích. Česko není výjimkou. Nezdravé vnitřní prostředí přitom vzniká jak v moderních, tak i ve starších budovách.

Energetické úspory ubírají energii

Přitom mnohdy si život ve zbytečně tmavém a nedýchatelném prostředí způsobíme sami. Kontraproduktivní totiž bývá i tendence snižovat tepelné ztráty na naprosté minimum. Dům se pak často samou snahou o co nejvyšší úspory energie a přemírou izolace změní doslova na „konzervu“, ve které správně necirkuluje vzduch, drží se prach, plísně i roztoči. Čili nevítaní „nájemníci“ zodpovědní za astma i nebezpečné alergie.

Problémů je ale více. Nedostatek denního světla způsobuje únavu a může narušit náš biorytmus i produkci hormonů v těle. Problém špatného prosvětlení místností máme tendenci řešit umělým osvětlením. To však zdravotní efekt slunečních paprsků nenahradí a je výdajem za energie navíc.

Na energeticky úsporné domy bychom se měli dívat z větší perspektivy, někdy není priorita ušetřit co nejvíce energie. Prozíravější je přemýšlet o tom, jak si zajistit dobré zdraví a vyšší kvalitu života.
Klára Bukolská, hlavní architektka společnosti VELUX Česká republika

Uč se a otevři střešní okno

Střešní okno je řešení, které problémy s nedostatkem světla a čerstvého vzduchu domu pošlou do vesmíru! Věděli jste například, že zdravé vnitřní prostředí zvyšuje soustředění dětí až o 15 %? Prokázal to nedávný průzkum Healthy Homes Barometer 2016, který zpracovala berlínská Humboldtova univerzita ve spolupráci se společností VELUX. Tvrzení, že by menším dětem s domácími úkoly, teenagerovi s přijímačkami na střední nebo vysokoškolákovi se zápočty mohlo pomoct střešní okno, není vůbec přehnané. Pravidelným větráním místnosti navíc razantně snížíte vznik zdraví nebezpečných plísní.

Dostatek světla v místnosti vedle čerstvého vzduchu funguje podle odborníků na psychické i fyzické zdraví asi stejně, jako byste se napojili na zdroj energie. V tom nemohou fasádní okna se střešními vůbec soupeřit. Střešní okna totiž přivedou do interiéru až dvakrát více světla.

Co se děje, když pořádně nevětráte

Přirozené větrání představuje jeden z klíčových faktorů zdravého a ve výsledku spokojeného bydlení. Dostatečný přísun čerstvého vzduchu v průběhu dne i noci zásadně ovlivňuje duševní pohodu a fyzickou kondici každého z nás. Na závažné zdravotní důsledky pobytu v uzavřeném prostoru, kde je špatné mikroklima, upozorňuje studie Healthy Homes Barometer 2016. Tu zpracovala berlínská Humboldtova univerzita ve spolupráci se společností VELUX pro 14 evropských zemí včetně České republiky. Mezi nejzávažnější potíže patří krční či nosní infekce, ty pravidelně trápí téměř 70 % Čechů.

Pro novostavbu i rekonstrukci

Nová střešní okna VELUX s trojsklem jsou pádnou moderní odpovědí na touhy zákazníků. Potěší každého, kdo chce proměnit své podkroví ve zdravější a komfortnější místo s dostatkem denního světla a čerstvého vzduchu. Za zvážení určitě stojí i přidat ke stávajícímu další střešní okno –do podkroví tak dostanete ještě více denního světla, interiérvizuálně propojíte s okolím azkvalitníte si pohodu s užíváním místnosti. Díky systému izolace ThermoTechnology™ odpadají obavy o tepelný komfort uvnitř domu. Správná teplota v interiéru nebude jen pocitová, ale reálná – a vy tak budete mít z účtu za vytápění (možná poprvé v životě) radost! Střešní okna VELUX s trojsklem nyní pořídíte již za 8.959 Kč s DPH.

Jak si doma zajistit komfortní bydlení, zjistíte zde.

O společnosti VELUX

Již 75 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.