12
Říjen
2018
|
12:47
Europe/Amsterdam

Chcete bydlet zdravěji? Využijte systém inteligentních střešních oken

Shrnutí

Nové řešení v oblasti inteligentních domů VELUX ACTIVE with NETATMO, které je kompatibilní s Apple® HomeKit™, vám umožňuje ovládat střešní okna hlasem nebo stiskem tlačítka 

VELUX, nejvýznamnější světový výrobce střešních oken, a společnost Netatmo, která vyvíjí inteligentní řešení pro domy, uvádějí na trh VELUX ACTIVE with NETATMO, první systém automatického ovládání střešních oken, žaluzií a rolet pomocí senzorů a mobilní aplikace.

Ode dneška mohou lidé žijící v podkroví velmi jednoduše ovládat svá střešní okna hlasem nebo stiskem tlačítka a zajistit si tak zdravější prostředí v interiérech. Výzkumy potvrzují, že trávíme až 90 % času uvnitř budov a často zapomínáme na větrání. I pro tyto situace má VELUX řešení. Jakmile systém inteligentních domů vyhodnotí, že je v místnostech příliš horko, vlhko nebo vysoká koncentrace CO2, automaticky vyvětrá.

Nesmírně se těšíme na reakce uživatelů na naše inovace v oblasti inteligentních domů, které zajistí komfortní a zdravý domov,
Kent Holm, viceprezident skupiny VELUX pro globální produktový management

Automatické ovládání řízené senzory

Systém VELUX ACTIVE with NETATMO, vyvinutý v partnerství se společností Netatmo, jež je lídrem v oblasti inteligentních domů, vychází z nejnovějších technologií inteligentních senzorů, a díky tomu myslí a jedná za uživatele. Inteligentní senzory v interiéru monitorují teplotu, vlhkost a koncentraci CO2 uvnitř budovy a aktivují bránu, která otvírá či zavírá střešní okna za účelem zlepšení klimatu v interiéru.

„Jen málo lidí si uvědomuje, jaký vliv má vzduch v interiéru na jejich zdraví a kvalitu života. Vzduch, který dýcháme, je stejně důležitý jako potraviny, které jíme, nebo voda, kterou pijeme. Průměrný dospělý člověk každý den vdechuje okolo 15 000 litrů vzduchu a až 90 % času tráví v interiéru. Zdravé klima v interiéru znamená mnohem víc než jen pouhé pohodlí, které naše nové řešení v oblasti inteligentních domů poskytuje,“ dodal Holm.

Zařízení pro inteligentní dům je naprogramováno tak, že se střešní okna automaticky otvírají, když je potřeba do interiéru vpustit čerstvý vzduch. Zařízení rovněž zabraňuje přehřívání vnitřních prostor tím, že při předpovědi horkého a slunečného počasí preventivně zavírá rolety a žaluzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Snadné ovládání vám dodá klid

VELUX ACTIVE with NETATMO je první systém inteligentních střešních oken propojený s Apple HomeKit, který umožňuje kontrolovat klima uvnitř budovy z domova nebo na dálku prostřednictvím zařízení Apple zahrnujících iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV a HomePod. Systém je možné řídit pomocí Siri®, hlasem ovládané inteligentní asistentky společnosti Apple, nebo Apple Home.

VELUX ACTIVE with NETATMO funguje s řídící aplikací pro iOS a Android. Můžete jednoduše ovládat a monitorovat okna několika doteky na svém smartphonu s použitím aplikace Apple Home na všech zařízeních Apple a s vlastní aplikací VELUX ACTIVE.

„VELUX ACTIVE with NETATMO je výsledkem spojení dvou skvělých technologií: vysoce kvalitních oken VELUX a know-how Netatmo pro vytváření jednoduchých a užitečných produktů a aplikací. Díky automatizovanému otevírání, zavírání a stínění střešních oken získáte výrazně lepší klima v interiéru. Vytvořili jsme řešení založené na inteligentních senzorech, které je nejen uživatelsky přívětivé a spolehlivé, ale rovněž prospěšné pro zdravý život uživatele,“ dodal Fred Potter, zakladatel a ředitel společnosti Netatmo.

K inteligentním domům se přidává téma zdraví a kvality života

Trh s řešeními pro inteligentní domy, díky nimž lze připojit elektrická zařízení ve vašem domově k internetu, zažívá rozkvět. Očekává se, že trh inteligentních domů do roku 2022 celosvětově vzroste přibližně na 53,45 miliardy dolarů (Statista 2018). Technologie inteligentních domů vám umožňují ovládat domácí spotřebiče jako jsou ledničky, mrazáky, pračky, sušičky, kávovary a rychlovarné konvice pomocí aplikací a automatické regulace.

„Inteligentní domy představují i nadále významný spotřebitelský trend a očekává se, že do čtyř let se z nich stane standard. Tím, že digitalizujeme ovládání střešních oken, aby automaticky zlepšovala klima ve vašem interiéru, přidáváme do světa inteligentních domů dimenzi zdraví a kvality života a inovace v této oblasti přivádíme na novou úroveň,“ pokračoval Holm.

Prostřednictvím integrace s Apple HomeKit se střešní okna, žaluzie a rolety VELUX stávají součástí rostoucí rodiny produktů pro inteligentní domy, která zlepšuje zdraví a komfort v domácnostech.

 

Pro editory

  • 46 % spotřebitelů v USA a Evropě se domnívá, že inteligentní domy se v příštích čtyřech letech stanou standardem (průzkum Bluetooth)
  • Až 90 % času trávíme v interiéru (Světová zdravotnická organizace)
  • 8 z 10 spotřebitelů neví, že vzduch v interiéru je více znečištěný než venkovní vzduch (průzkum YouGov)
  • Vzduch v interiéru může být až pětkrát znečištěnější než venku (Agentura pro ochranu životního prostředí USA)
  • VELUX ACTIVE with NETATMO obsahuje senzor klimatu v interiéru, centrální vypínač a internetovou bránu
  • Systém inteligentních domů VELUX ACTIVE with NETATMO je kompatibilní s elektrickými střešními okny VELUX INTEGRA® a s manuálními střešními okny s doplněným solárním pohonem.
  • Aplikace VELUX ACTIVE je kompatibilní s iPhony Apple i se smartphony Android

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O společnosti Netatmo

Netatmo je revoluční společnost v oboru inteligentních domů, která vyvíjí intuitivní spotřební elektroniku s krásným designem. Veškeré produkty společnosti Netatmo jsou navrženy pro využití umělé inteligence, a jsou tudíž skutečně inteligentní. Užívání je bezproblémové, a každý si tak může vytvořit bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Netatmo pečlivě koncipuje mechanické i elektronické součásti a zabudovaný software všech svých produktů, aby splňovaly nejpřísnější standardy. Mobilní a webové aplikace jsou navrženy tak, aby jejich ovládání bylo jednoduché, nicméně aby poskytovaly bohatý uživatelský zážitek.

V rámci svého programu „with Netatmo“ společnost Netatmo vyvíjí s významnými značkami stavebního odvětví propojená řešení, jež jsou integrována do infrastruktury rezidenčních nemovitostí, ať už v rámci nové výstavby nebo jako součást renovace. Netatmo získalo v roce 2013 kapitál ve výši 4,5 milionu eur a v dalším kole financování v listopadu 2015 již 30 milionů eur.

O společnosti VELUX

Již 75 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.