12
Září
2022
|
17:10
Europe/Amsterdam

Světlíky VELUX poprvé i v solární verzi a v maxi velikostech

Světlíky VELUX nové generace získaly prestižní ocenění Red Dot Design Award v kategorii produktový design

Nové světlíky VELUX ověnčené cenami za design jsou navržené tak, aby lidem přinášely více pohodlí, lepší energetickou účinnost, víc denního světla a čerstvého vzduchu. Jednou z největších výhod nové generace světlíků je bezrámové zasklení, které spolu s unikátní konstrukcí zvyšuje propustnost denního světla až o 52 %* ve srovnání s předchozí generací.

„Letos na podzim rozšiřujeme naše portfolio světlíků o solární variantu. Díky dešťovému senzoru a předem spárovanému nástěnnému ovladači tento světlík skutečně zpříjemní život každé rodině. Majitelé domů si mohou bez obav z nečekaného deště užívat komfortní vnitřní prostředí, protože větrání střechou jim zajistí odvod teplého a vydýchaného vzduchu. Ovládání světlíku funguje naprosto spolehlivě, i když nesvítí slunce, protože baterie se nabíjí i za oblačného počasí. Pro maximální pohodlí světlík doplňte diskrétně umístěnými roletami na solární pohon,“ doporučil technický poradce společnosti VELUX Jakub Mrázek.

Nové světlíky poskytují vynikající tepelnou izolaci a snižují spotřebu energie díky mimořádně nízkým hodnotám součinitele prostupu tepla: s izolačním trojsklem jejich Urc,ref300  dosahuje pouze 0,55 W/m²K. Všechny světlíky nové generace jsou už od jara k dispozici v 7 různých velikostech od 60 × 60 cm do 120 × 120 cm. Nyní VELUX rozšířil portfolio o světlíky obřích rozměrů 150 × 100 cm, 150 × 150 cm a 200 × 100 cm pro ještě lepší výhled na oblohu a maximum denního světla. Světlíky jsou ideální pro střechy se sklonem 0° až 15° a zákazníci se s nimi již nemusí obávat venkovního hluku, protože poskytují vynikající zvukovou izolaci – až 42 dB.

„Naše portfolio je nyní kompletní a pokrývá všechny potřeby prosvětlení plochých střech. Každý u nás najde dokonalý světlík právě pro svoji střechu. Máme světlík s kopulí bez izolačního zasklení, který v nevytápěných budovách zajistí neoslňující denní světlo a optimální soukromí při minimálních nárocích na údržbu. Nabízíme i pokročilá řešení světlíků s kopulí a izolačním zasklením a kompletní řadu designových světlíků s plochým nebo zaobleným sklem pro vyznavače nejmodernějšího designu,“ dodal Jakub Mrázek.

Více informací o nové generaci světlíků VELUX včetně specifikací získáte na webináři, kde se můžete s produkty seznámit ještě blíže, nebo na https://www.velux.cz/nove-designove-svetliky.

* Propustnost denního světla v porovnání se světlíky CVP/CFP 6060

O společnosti VELUX

Skupina VELUX již 80 let vytváří lepší podmínky bydlení pro lidi na celém světě tím, že jim umožňuje maximálně využít denní světlo a čerstvý vzduch přicházející střechou. Náš výrobní program zahrnuje střešní okna a světlíky, dekorativní žaluzie, produkty stínicí slunce a rolety, jakož i instalace a inteligentní řešení pro domy. Tyto produkty pomáhají zajistit zdravé a udržitelné klima v interiéru, kde lidé pracují, učí se, bydlí, nebo si hrají. Pracujeme v globálním měřítku – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a máme na celém světě asi 10 200 zaměstnanců. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, společnost s ručením omezeným zcela vlastněná neziskovými charitativními nadacemi (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. V roce 2017 měl VKR Holding celkový obrat 2,5 miliardy eur a nadace VELUX poskytly charitativní dary ve výši 168 milionů eur. Další informace naleznete na adrese www.velux.com.