18
Duben
2016
|
01:00
Europe/Amsterdam

Správný čas pro modernizaci podkroví

Shrnutí

Dejte prostoru pod střechou nový, svěží vzhled. Ať už kompletní rekonstrukcí podkroví, nebo výměnou střešních oken za nová. Renovace podkrovních prostor je příležitost, jak rozšířit obytný prostor, docílit úspory energie a vytvořit zdravé vnitřní prostředí. Denní světlo a čerstvý vzduch jsou základními kritérii zdravého domova. K tomu vám dopomůžou střešní okna a doplňky VELUX, které nyní, v období jara, pořídíte mimořádně výhodně.

Ať už bude modernizace podkroví znamenat radikální přestavbu půdního prostoru, či výměnu stávajících střešních oken za nová, renovace prostoru vždy výrazně promění prostředí domova, v němž trávíme až 90 % svého času. Vhodně zvolená střešní okna prosvětlí interiér denním světlem a přivedou čerstvý vzduch. Právě tyto složky – dostatek denního světla a čerstvého vzduchu – působí prokazatelně pozitivně na lidský organismus. Ovlivňují naše soustředění, psychickou pohodu i fyzický výkon.

Mimořádný význam má denní světlo zejména pro zdravý vývoj dětí, které v podkrovních pokojích tráví často nejvíce času. Podle průzkumu VELUX narůstají studijní schopnosti dětí až o 15 %, pokud vyrůstají ve zdravém vnitřním prostředí s dostatkem denního světla.

Renovací k úspoře energie
K rozhodnutí modernizovat podkroví často vedou praktické důvody jako potřeba vytvořit nový obytný prostor nebo vylepšit energetickou efektivitu daného interiéru. V tom případě je potřeba myslet především na správné světlo. Pokud docílíme optimálního prosvětlení celého domu na úroveň doporučených hodnot,* je snížení energie na svícení u rodinného domu přibližně 30 %. Navíc díky izolační technologii ThermoTechnologyTM zlepšují střešní okna společnosti VELUX energetickou účinnost stavby a prostřednictvím programovatelného automatického ovládání VELUX INTEGRA® zajistí i pravidelné větrání a dostatek denního světla.

Řešení pro každého
„Produktové portfolio značky VELUX nabízí finančně dostupné řešení pro všechny naše zákazníky. Je natolik variabilní, že si každý zákazník může vybrat to pravé okno s prvotřídním zákaznickým servisem a zárukou kvality, která je nyní prodloužená na patnáct let,” doplňuje Dagmar Plevačová, generální manažerka společnosti VELUX.

Přímá cesta ke zdravému bydlení
Společnost VELUX aktuálně přichází s výjimečnou nabídkou, která vám usnadní cestu k modernizaci podkroví. Po zakoupení střešního okna a venkovní rolety VELUX můžete uplatnit nárok na získání až 4000 Kč zpět. Akce trvá do 30. června 2016 na vybrané produkty VELUX zakoupené od 15. dubna do 15. června 2016. Vztahuje se na široký sortiment střešních oken z řad Standard Plus a Premium a dálkově ovládaných venkovních rolet VELUX. V případě zakoupení více oken můžete výhodný nákup uplatnit na každý zakoupený výrobek.

Rekonstrukce online
Dokážete si představit ložnici nebo dětský pokoj s ideálním přísunem denního světla? S VELUX si můžete vyzkoušet online rekonstrukci „nanečisto“. Na stránkách velux.cz je od 15. dubna 2016 k dispozici jednoduchý interaktivní nástroj. S jeho pomocí si hravým způsobem otestujete, jak bude vypadat podkrovní prostor po rekonstrukci. Stačí zaslat architektům společnosti VELUX fotku daného interiéru. Odborníci VELUX zpracují vizualizaci, díky níž objevíte skrytý potenciál půdních prostor. Více informací naleznete na www.velux.cz/zdravebydleni.

*

Doporučené hodnoty osvětlení v místnostech

Vnitřní chodby a haly

100 LUX

Koupelny

200 LUX

Jídelny

300 LUX

Ložnice

300 LUX

Obývací místnosti

300 LUX

Dětské pokoje

500 LUX

Kuchyně

500 LUX

Pracovní stůl

500 LUX

O společnosti VELUX

Již 75 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.com.