29
Listopad
2019
|
15:30
Europe/Amsterdam

Pomáháme dělat svět kolem lepším: okna pro sdružení Benediktus

Shrnutí

Občanské sdružení Benediktus provozuje areál, který lidem s mentálním postižením umožňuje vést plnohodnotnější život. Na podzim zde proběhla rekonstrukce podkroví, kde vzniknou nové terapeutické dílny. Společnost VELUX přispěla šesti střešními okny včetně montáže a chce pomáhat i dál.

V křesťanské komunitě Modletín na Českomoravské vrchovině společně žijí a pracují lidé s mentálním postižením i bez něj. Sdružení Benediktus se letos v červnu obrátilo na společnost VELUX se žádostí o darování čtyř střešních oken pro chystanou rekonstrukci podkroví. Komunitu osobně navštívila generální ředitelka Dagmar Plevačová a zjistila, že můžeme pomoci mnohem více. Architektka Klára Bukolská navrhla pro optimální prosvětlení prostoru instalovat místo čtyř dokonce šest střešních oken. O bezchybnou montáž se následně postarali servisní technici Michal Kadlec, Radek Bach a Martin Doubek.

Pomoc sdružení Benediktus tímto jednorázovým aktem určitě nekončí. Komunita potřebuje jak finanční a věcné dary, tak ruce ochotné podílet se na obnově budov a každodenním chodu. Je otevřena různým formám spolupráce včetně pořádání teambuildingů. Modletín najdeme v lesích uprostřed Chráněné oblasti Železné hory, takže okolní příroda vybízí k různým sportovním a turistickým aktivitám.

Benediktus již 19 let pomáhá mentálně hendikepovaným se vzděláváním a integrací do společnosti. Společenství Modletín patří do celosvětové federace 152 komunit, které se inspirovaly projektem Archa Jeana Varniera. Občanské sdružení Benediktus zde poskytuje sociální služby, vytváří chráněná pracovní místa a obnovuje místní kulturní a duchovní dědictví. Proto postupně rekonstruuje historické budovy téměř vybydlené vesničky Modletín, do níž svou činností opět vrací život. Na návštěvu bývalé fary, lázní i pekárny se už těšíme!