25
Duben
2023
|
09:00
Europe/Amsterdam

Nové ergonomické madlo střešních oken VELUX

O celkovém dojmu rozhodují detaily, což platí i pro střešní okna VELUX. Takovým detailem je například snadné a pohodlné otvírání, zejména pokud zůstáváte věrni manuálnímu ovládání střešních oken. VELUX proto zkonstruoval nové horní madlo s oblejším ergonomickým tvarem pro střešní okna v nejprodávanějších kategoriích Standard a Standard Plus. Zásadním konstrukčním vylepšením je možnost jednoduchého uchopení z obou stran, což zpříjemňuje každodenní manipulaci. Vedle praktického a moderního designu zákazníci na novém madle ocení také bezúdržbový hliníkový materiál a elegantní vzhled.

Nové horní madlo pochopitelně disponuje všemi dosavadními výhodami: Stačí jednou zatáhnout a ventilační klapkou okna začne dovnitř proudit čerstvý filtrovaný vzduch. Dvoustupňový ventilační systém umožňuje vašemu domovu dýchat i při zavřeném okně, prach ani hmyz však zabudovaný vzduchový filtr do interiéru nevpustí.

Střešní okna VELUX Standard a VELUX Standard Plus s novým horním ovládáním mohou být snadno adaptována na dálkové ovládání. Stačí je doplnit motorem na elektrický nebo solární pohon a získáte nebývalý komfort. A také klid, protože součástí každé sady pro dálkové ovládání je dešťový senzor, který okno automaticky zavře při prvních kapkách deště.

Nové madlo si mohou pořídit i majitelé starších střešních oken s horním ovládáním. Snadno lze namontovat na všechna okna VELUX typu GZL, GLL a GLU. 

Klasické dilema: Horní, nebo spodní ovládání střešního okna?

Za mě platí jednoduché pravidlo, horní ovládání bych volil v případě, že je ovládání okna výškově pohodlně dosažitelné. Doporučujeme ho u nadezdívky do 120 cm, zohlednit je třeba i velikost okna a sklon střechy. A pokud by snad věkem ubyly síly nebo centimetry, střešní okna VELUX s  horním madlem lze doplnit o dálkové ovládání.

Jakub Mrázek, produktový specialista společnosti VELUX
O skupině VELUX

Již více než 80 let skupina VELUX pomáhá lidem proměnit vnitřní prostory budov pomocí denního světla a čerstvého vzduchu, které přivádí dovnitř střechou. Náš výrobní program zahrnuje střešní okna a světlíky, venkovní stínění na ochranu před horkem, dekorativní rolety a žaluzie, montážní doplňky a řešení pro chytrou domácnost. Vytvářením prosvětlenějších, zdravějších a udržitelnějších míst pro práci, učení, hru i zábavu zlepšujeme každodenní život lidem po celém světě. Pracujeme v globálním měřítku – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a po celém světě máme přibližně 11 500 zaměstnanců. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, společnost s ručením omezeným zcela vlastněná neziskovými charitativními nadacemi (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. Pro více informací navštivte www.velux.com.