18
Únor
2016
|
01:00
Europe/Amsterdam

Nechcete prožít celý život ve tmě? Aplikace LUXMETR a VELUX LUX kalkulátor zjistí, kolik světla potřebuje vás domov

Shrnutí

Interiér zalitý denním světlem, v němž pracujete i relaxujete společně se svými blízkými. To je představa ideálního bydlení pro většinu lidí. Díky aplikaci LUXMETR si můžete už v hrubé stavbě porovnat představu s budoucí realitou a změřit intenzitu osvětlení v novém domově. Pokud chcete přivést přirozené denní světlo do tmavých místností, jako jsou koupelny, předsíně nebo šatny, řešením jsou světlovody VELUX. Kolik jich budete potřebovat, poradí webová aplikace VELUX LUX kalkulátor.

V současné době jsou velkým hitem domy s nízkým sklonem střechy, obecně nazývané bungalovy. Pro řadu lidí je bungalov cesta, jak si splnit sen o vlastním domě za rozumnou cenu. Při hledání ekonomické cesty k bydlení je často pozapomenuta problematika dostatečného prosvětlení domu. Přitom právě dostatek denního světla je pro 70 % lidí nejdůležitější kritérium při koupi domu. Na nedostatek světla majitelé často přijdou až po nastěhování. Přitom lze rozčarování jednoduše předejít.

LUXMETR změří intenzitu světla v místnostech už v hrubé stavbě

Stačí si do chytrého telefonu nebo tabletu stáhnout aplikaci LUXMETR a vydat se na procházku vašim obydlím – rychle a snadno zjistíte intenzitu osvětlení. Držte telefon displejem nahoru a sledujte hodnoty prosvětlení v různých místnostech. Aplikace vám zároveň ihned ukáže, pro jaký prostor se dané prosvětlení hodí a jaké jsou doporučené hodnoty prosvětlení denním světlem pro určitou místnost. Aktuálně naměřený výsledek si můžete na obrazovce zastavit pomocí tlačítka „pause“, měření opětovně spustíte stisknutím tlačítka „play“. Aplikace měří a zobrazuje orientační hodnotu intenzity osvětlení v luxech.

Denní světlo i do tmavých místností – světlovody VELUX

Pokud zvažujete, jak přivést denní světlo do prostorů závislých na umělém světle, jako bývají koupelny, chodby, šatny či předsíně, šikovnou pomůcku může být VELUX LUX kalkulátor, který nově najdete na http://www.velux.cz/produkty/svetlovody/lux-calculator. Kalkulátor podle polohy stavby a typu místnosti spočítá, kolik světlovodů v místnosti budete potřebovat a kolik světla do místnosti přinese. Prvním krokem v kalkulátoru je určení geografické polohy vaší stavby, pak následuje specifikace osvětlovaného prostoru.

Světlovody jsou optimálním zdrojem přirozeného denního světla pro koupelny, šatny, chodby, dílny i schodiště. O počtu světlovodů rozhodují rozměry dané místnosti, sklon střechy a typ střešní krytiny. Důležitým faktorem je také orientace střechy vůči světové straně, kde chcete umístit světlovod, a výška střechy.

Denní světlo pro fyzické i psychické zdraví

Intenzivní bílé světlo během dne podporuje naši výkonnost a produktivitu i psychiku. Večer se naopak intenzita světla snižuje v souladu s naším biologickým rytmem, aby organismus postupně přešel do klidového režimu. Chcete vědět, jaké dávky přirozeného denního světla máte k dispozici v prostorách svého domu? Stáhněte si aplikaci LUXMETR na Google Play nebo App Store.

 

C:Usersmiroslava.jozovaDesktopVeluxSvětlovodyTZFotoAplikace-real-phone_02.png

O společnosti VELUX

Posláním společnosti VELUX je vyvíjet a neustále zdokonalovat výrobky, které do podkrovních prostor přivádějí více denního světla a čerstvého vzduchu, umožňují velkorysý výhled do okolí a zároveň jsou v souladu s moderními trendy v architektuře. Sortiment společnosti VELUX zahrnuje široký výběr střešních oken, světlovodů i řešení pro ploché střechy. V nabídce je také nepřeberné množství stínicích a dekorativních doplňků různých designů – rolety, žaluzie, velmi účinné venkovní markýzy a rolety a nová kategorie římských rolet. U většiny výrobků si také lze vybrat způsob jejich ovládání – manuální nebo pohodlné dálkové na elektrický či solární pohon. Výhodou solárního pohonu je kromě šetrného přístupu k přírodě také instalace bez nutnosti přívodu jakýchkoli kabelů.

Společnost VELUX vlastní výrobní závody v 11 zemích světa a obchodní společnosti v téměř 35 zemích. Jako taková patří k nejsilnějším společnostem v oblasti průmyslu stavebních hmot na světě. Její výrobky se prodávají ve většině zemí světa. Skupina VELUX zaměstnává přibližně 10 000 zaměstnanců. Podstatnou částí filozofie společnosti VELUX je snaha podporovat společenské dění a pomáhat potřebným. K tomu slouží nadace VELUX, přičemž konkrétně nadace VILLUM FONDEN působí i na území České republiky.

Skupina VELUX za sebou má více než sedmdesátiletou historii a je i dnes, poměrně unikátně, stále rodinným podnikem. Vlastníkem je společnost VKR Holding A/S, která je plně v majetku zakladatele společnosti a jeho rodiny. V letošním roce navíc společnost VELUX slaví výročí 25 let na českém trhu, bez nadsázky tak již čtvrt století prosvětluje česká podkroví.