31
Březen
2023
|
11:55
Europe/Amsterdam

Living Places v Kodani jsou partnerem UNESCO - UIA World Capital of Architecture 2023

Vždy jednou za tři roky vyhlašuje UNESCO světové hlavní město architektury a pro rok 2023 je to Kodaň jako dějiště Světového kongresu architektů UIA. Po celý rok budou v Kodani probíhat akce, výstavy a diskuse na téma architektury a udržitelného městského rozvoje. V rámcovém příběhu "Copenhagen in Common" se Světové hlavní město architektury 2023 bude zabývat běžnými městskými problémy, jako jsou historie, příroda, každodenní život – a jak může architektura podpořit budování udržitelnější budoucnosti v našich městech.
Living Places Copenhagen je hrdý partnerský projekt vytvořený ve spolupráci s VELUX, EFFEKT, MOE a Enemærke & Petersen a který bude otevřen na jaře 2023.

Living Places Copenhagen bude obsahovat program debat a aktivit navržených tak, aby vedly důležitou konverzaci o úloze budov v synergii mezi bydlením a společností.

Lone Feifer, ředitelka trvale udržitelných budov ve společnosti VELUX

Podívejte se na video níže a dozvíte se více!

download

Výstava sedmi prototypů – pět otevřených pavilonů a dva hotové domy v plném rozsahu – přehodnocuje způsob, jakým dnes stavíme a vyzývá stavební průmysl, aby vytvářel zodpovědná a regenerativní řešení, která budou přínosem jak pro lidi, tak pro planetu. Ústředním bodem je nový udržitelný přístup k novostavbám, které ve stejné míře prospívají jak nám lidem, tak i naší planetě. Living places jsou prvním živým příkladem, který má 3x nižší CO2 stopu než je současný standard, ale zároveň poskytnout prvotřídní vnitřní klima.

O společnosti VELUX

Již více než 80 let skupina VELUX pomáhá lidem proměnit vnitřní prostory budov pomocí denního světla a čerstvého vzduchu, které přivádí dovnitř střechou. Náš výrobní program zahrnuje střešní okna a světlíky, venkovní stínění na ochranu před horkem, dekorativní rolety a žaluzie, montážní doplňky a řešení pro chytrou domácnost. Vytvářením prosvětlenějších, zdravějších a udržitelnějších míst pro práci, učení, hru i zábavu zlepšujeme každodenní život lidem po celém světě. Pracujeme v globálním měřítku – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a po celém světě máme přibližně 11 500 zaměstnanců. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, společnost s ručením omezeným zcela vlastněná neziskovými charitativními nadacemi (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. Pro více informací navštivte velux.com.