23
Červen
2016
|
01:00
Europe/Amsterdam

Dagmar Plevačová je nová generální ředitelka společnosti VELUX pro Českou republiku a Slovensko

První žena ve vedení

Shrnutí

Dagmar Plevačová se stala generální ředitelkou společnosti VELUX pro Českou republiku a Slovensko, kde vystřídala Madse Kann-Rasmussena. Dánský výrobce a lídr trhu střešních oken a doplňků tímto poprvé ve své 25leté historii získává ženu ve vedení české a slovenské pobočky. Plevačová není v oboru stavebnictví nováčkem, již v minulosti působila na vedoucích pozicích u výrobce sanitární techniky Grohe. Vedla také tým Schwarzkopf Professional - divizi společnosti Henkel zaměřenou na profesionální vlasovou kosmetiku. Plevačová chce ve své nové pozici posílit vnímání důležitosti čerstvého vzduchu a denního světla. Řešením je podle ní modernizace v přístupu k plánování a řešení jak novostaveb, tak rekonstrukce stávajících bytů a domů.

Dagmar Plevačová ve své nové roli vede tým 60 zaměstnanců VELUX pro Českou republiku a Slovensko. V obou zemích je VELUX vedoucím výrobcem střešních oken, světlovodů, stínící techniky a doplňků. „Na firmě VELUX se mi líbilo, že není pouhým výrobcem střešních oken. VELUX – to jsou inovátoři, kteří mění vnitřní prostory domů a bytů na zdravé a prosluněné prostředí. Nejde tedy jen o řemeslnou dokonalost, ale především o poskytování řešení zdravého bydlení v interiérech,“ vysvětluje paní Plevačová.

Zásadním projektem, který bude Plevačová podporovat v průběhu celého letošního roku je Modernizace. „Přes 90% obydlí v České republice je již postaveno a je logické i udržitelné pracovat nejdříve s tím, co máme, než stavět další domy a byty. Střešní okno, například, přivede do domu dvakrát více světla, než okno fasádní. S dostatkem denního světla se naše děti učí o 15 % lépe, v odvětraném prostředí se snižuje nemocnost dýchacích cest a je nižší výskyt astmatu,“ uvádí Dagmar Plevačová důvody, proč bude projekt modernizace a rekonstrukce prostor pod nejen šikmou střechou podporovat. Nutnost těchto kroků potvrzuje i Světová zdravotnická organizace, podle jejichž výzkumů trpí přes 30% domů syndromem tzv. „nemocných domů“, což znamená, že mají nezdravé vnitřní prostředí – špatný vzduch a nedostatek světla.

Cílem společnosti VELUX pod vedením Dagmar Plevačové bude zajistit dostupnost řešení VELUX pro všechny zákazníky, prvotřídní zákaznický servis ve všech regionech a pokračování v inovacích, které nastartoval již zakladatel společnosti Villum Kann Rasmussen vytvořením prvního funkčního střešního okna na světě.

C:Usersmiroslava.jozovaDesktopDagmar Plevacova_medium res_013.png

O společnosti VELUX

Již 75 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.