25
Únor
2016
|
01:00
Europe/Amsterdam

Bungalovy plné slunce

Shrnutí

Chcete si splnit sen a pořídit pro svou rodinu dům? V současné době patří mezi vyhledávané rodinné domy jednoduché nízkopodlažní stavby – obecně nazývané bungalovy. Jejich dispoziční řešení mnohdy vede k tomu, že střed domu je trvale odkázán na umělé osvětlení. Jednoduchým řešením přitom je světlovod, který představuje energeticky úsporné osvětlení a zdraví prospěšný přísun denního světla.

V ideálním případě vyřeší budoucí majitel problém s omezeným přístupem denního světla do centrální části domu už během výstavby. Vyplatí se konzultace s odborníky. Jednoduchou pomůckou, která vás upozorní na kritický nedostatek denního světla, je aplikace LUXMETR. Už v hrubé stavbě si můžete změřit intenzitu osvětlení budoucího domova a hledat optimální řešení. Aplikace LUX kalkulátor, která je dostupná na webu společnosti VELUX, zase poradí, jaký typ světlovodu je pro každou konkrétní stavbu ten nejlepší.

Přirozené denní světlo do středu domu
V případě šaten, koupelen či schodišť jsou světlovody dokonalým způsobem, který přivede přirozené denní světlo právě do těchto centrálních prostor bungalovů, i když je venku pošmourno. Součástí moderních světlovodů mohou být i LED svítidla, která nahrazují centrální osvětlení a umožňují obyvatelům domu bezpečný pohyb v daném prostoru i v nočních hodinách.

BOX
Výrobce světlovodů VELUX nabízí řešení speciálně určené pro rovné střechy či střechy s nízkým sklonem a pro všechny druhy střešních krytin. Světlovody zlepšují energetickou účinnost všech typů staveb – ročně ušetří až 400 hodin svícení umělými zdroji. Díky dennímu světlu také vytvářejí atraktivnější a zdravější bydlení.

C:Usersmichal.senkerikDocumentsDownloadsSvetlovod_TLRPage1.jpg

Prosvětlení rodinného domu světlovodem.

C:Usersmichal.senkerikDocumentsDownloadsSvetlovod_TRL_2Page1.jpg

Prosvětlení bungalovu světlovodem.

H:VELUXFotogalerieProduktySvětlovodyLifestyle119690-01-XXL.jpgH:VELUXFotogalerieProduktySvětlovodyLifestyle119688-01-XXL.jpg

Světlovody jsou ideálním řešením pro přívod denního světla do prostorů ve střední části domu.

Světlovody jsou ideálním řešením pro přívod denního světla do prostorů ve střední části domu.H:VELUXFotogalerieProduktySvětlovodyLifestyle113364-01-XXL.jpgH:VELUXFotogalerieProduktySvětlovodyLifestyle102568-01-XXL.jpg

O společnosti VELUX

Posláním společnosti VELUX je vyvíjet a neustále zdokonalovat výrobky, které do podkrovních prostor přivádějí více denního světla a čerstvého vzduchu, umožňují velkorysý výhled do okolí a zároveň jsou v souladu s moderními trendy v architektuře. Sortiment společnosti VELUX zahrnuje široký výběr střešních oken, světlovodů i řešení pro ploché střechy. V nabídce je také nepřeberné množství stínicích a dekorativních doplňků různých designů – rolety, žaluzie, velmi účinné venkovní markýzy a rolety a nová kategorie římských rolet. U většiny výrobků si také lze vybrat způsob jejich ovládání – manuální nebo pohodlné dálkové na elektrický či solární pohon. Výhodou solárního pohonu je kromě šetrného přístupu k přírodě také instalace bez nutnosti přívodu jakýchkoli kabelů.

Společnost VELUX vlastní výrobní závody v 11 zemích světa a obchodní společnosti v téměř 35 zemích. Jako taková patří k nejsilnějším společnostem v oblasti průmyslu stavebních hmot na světě. Její výrobky se prodávají ve většině zemí světa. Skupina VELUX zaměstnává přibližně 10 000 zaměstnanců. Podstatnou částí filozofie společnosti VELUX je snaha podporovat společenské dění a pomáhat potřebným. K tomu slouží nadace VELUX, přičemž konkrétně nadace VILLUM FONDEN působí i na území České republiky.

Skupina VELUX za sebou má více než sedmdesátiletou historii a je i dnes, poměrně unikátně, stále rodinným podnikem. Vlastníkem je společnost VKR Holding A/S, která je plně v majetku zakladatele společnosti a jeho rodiny. V loňském roce navíc společnost VELUX oslavila výročí 25 let na českém trhu, bez nadsázky tak již čtvrt století prosvětluje česká podkroví.