25
Srpen
2016
|
01:00
Europe/Amsterdam

Bezúdržbová střešní okna s dřevěným jádrem – spolehlivé řešení bez kompromisů

Shrnutí

Hledáte ideální střešní okna pro vaše podkroví? Vyhoví požadavkům na dokonalý vzhled, který bude zároveň roky spolehlivě sloužit, lépe plastové nebo dřevěné okno? Vyberte řešení, které dokáže zúročit přednosti obou materiálů.

Střešní okna přivádějí do podkroví zdraví prospěšné denní světlo a čerstvý vzduch, jejich volba proto na dlouhá léta ovlivní kvalitu vašeho života. Při rozhodování je potřeba brát v úvahu estetický přínos, funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě také cenu.

C:Usersmichal.senkerikDocumentsDownloads129085-01-XXL.png

Denního světla, které má pozitivní vliv na zdraví, přivedou střešní okna až dvakrát více, než okna fasádní; zdroj: VELUX

Dřevo vs. plast

Staletími prověřeným – houževnatým a pevným – přírodním materiálem je dřevo. Materiál má skvělé tepelně izolační vlastnosti. Nízký součinitel teplotní délkové roztažnosti dřeva navíc zaručuje, že při extrémních výkyvech venkovních teplot okna nezmění svůj tvar. Dřevěná střešní okna však provází pověst dokonalého vzhledu, který musí být vykoupen pravidelnou údržbou a ochranou materiálu před vlhkostí. To však není ten případ, pokud si pořídíte bezúdržbovou variantu produktu.

Řešením této úlohy je střešní okno, které dokáže zachovat vynikající vlastnosti dřeva a zároveň využít k ochraně ušlechtilého přírodního materiál plast.

C:Usersmichal.senkerikDesktopVELUX PhotosPro médiaČlánky120416_MenWomen Only (B2B)_Modernizace podkroví115226-01-XXL.jpg

Tradiční dřevěná okna mají oproti obyčejným plastovým výhodu tvarové stálosti při extrémních teplotních výkyvech; zdroj: VELUX

Unikátní řešení – dřevěné jádro v polyuretanovém plášti

Bílé bezúdržbové střešní okno VELUX tomuto zadání plně vyhovuje. Je vyrobeno z unikátního profilu, který je tvořen dřevěným jádrem zalitým do vrstvy polyuretanu. Polyuretanová vrstva je opatřena bílým finálním lakem s UV filtrem. Díky polyuretanu zůstává lak i při působení slunečního záření stále bílý a nemění svou barvu. Okna nemusíte dále lakovat a nevyžadují žádnou údržbu. Povrch je odolný i vůči poškrábání.

„Úprava zaručuje vysokou odolnost okna vůči vlhkosti a ušpinění. Hodí se proto skvěle do místností jako jsou kuchyně nebo koupelny,“ říká Ing. Tomáš Švec, produktový manažer VELUX. Dřevěné jádro z lepeného profilu se vyznačuje vysokou pevností materiálu a tuhostí. Další nespornou výhodou bezúdržbových oken jsou tzv. „bezešvé“ rohy, takže se ve spárech neusazuje nevzhledná špína.

C:Usersmichal.senkerikDocumentsDownloads120003-01-XXL.png

Bezúdržbové střešní okno VELUX kombinuje benefity dřevěného jádra s ochrannou polyuretanovou vrstvou; zdroj: VELUX

Udržitelné lesní hospodaření

V souladu s přirozeným a zdravím bydlením, které je hlavní filosofií společnosti VELUX, tvoří základ pro střešní okno VELUX přírodní surovina z obnovitelných zdrojů – dřevo. Výrobní závody společnosti VELUX byly jedny z prvních, které začaly pracovat s novými standardy z certifikačního programu pro podporu lesů PEFC (The Programme for the Endorsement of Forest Certification) a s lesní certifikací FSC (Forest Stewardship Council). V současné době pochází 96 procent materiálu pro výrobu oken VELUX od certifikovaných dodavatelů.

INFOBOX

Ekologické technologie

Při výrobě střešních oken využívá VELUX ekologické technologie, jako je například nový inovativní systém odsávání dřevěných odštěpků, které dokáží až sedmdesát procent odpadu z recyklovat a zbytek použít pro výrobu energie.

Celkové emise kysličníku uhličitého během svého životního cyklu významně snižují i výrobky VELUX. S pomocí solární energie, kterou střešní okna poskytují zdarma, je redukována potřeba vyhřívání v zimních měsících

O společnosti VELUX

Již 75 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.