18
Duben
2016
|
01:00
Europe/Amsterdam

Čas na modernizaci podkroví

Shrnutí

K rozhodnutí modernizovat podkroví často vedou praktické provozní důvody – potřeba rozšířit obytný prostor nebo vylepšit energetickou efektivitu daného interiéru. Při renovaci či rekonstrukci nesmíme ale zapomenout i na to, abychom si pro sebe vytvořili zdravý a příjemný prostor. Uvnitř budov totiž trávíme až 90 % života.

„Radikální změnou, která dodá vašemu dětskému pokoji či koupelně zcela jiný rozměr, je zlepšení světelných podmínek. Dostatek denního světla a dobrý výhled jsou zásadním předpokladem pro kvalitu bydlení,“ říká Klára Bukolská, architektka společnosti VELUX.

Přirozené denní světlo a čerstvý vzduch
Ve vnitřním prostředí budov strávíme podstatnou část života a zdravotní statistiky dokládají, že celá polovina našich nemocí souvisí právě s kvalitou prostředí, v něm žijeme. Základem zdravého domova je dostatek přirozeného světla a čerstvého vzduchu. Zaslouží si je především podkrovní pokoje, kde často tráví nejvíc času naše děti. Schopnost dětí učit se totiž vzroste až o 15 %, pokud žijí ve zdravém prostředí s dostatkem denního světla.

Zvlášť významný je dostatek denního osvětlení pro děti předškolního věku, jejichž zrakový orgán se rychle vyvíjí a ovlivňuje rozvoj pohybových a mentálních schopností. Bez přirozeného denního světla nedokážeme správně zpracovat vitamíny a minerály, objevuje se únava očí a klesá naše výkonnost. Sluneční paprsky, které proudí okny do našich obydlí, vylepšují náladu i kondici.

Výměna oken či modernizace celého podkroví
Jestliže chceme modernizací podkroví dosáhnout úspory energie, je potřeba myslet v první řadě na dostatečný přísun přirozeného denního světla. Pokud docílíme optimálního prosvětlení celého domu na úroveň doporučených hodnot, je snížení energie na svícení u rodinného domu přibližně 30 %.

Cesty, které zvolíte pro modernizaci vašeho obydlí, mohou být různé. V rámci renovace dětského pokoje či ložnice v podkroví možná chcete jen vyměnit stávající střešní okna za nová. Produktové portfolio značky VELUX nabízí finančně dostupné řešení pro všechny zákazníky. Stačí si vybrat. Každá varianta bude mít všechny charakteristiky pečlivě navrženého střešního okna se snadným ovládáním a dobrými vlastnostmi z hlediska úspory energie. Navíc díky speciální prodloužené záruce 15 let je klientům garantována jak kvalita oken, tak i zákaznického servisu.

Obavy není třeba mít ani ze stavebních prací, které provázejí výměnu oken. „Výměnu střešního okna za nové střešní okno VELUX zvládne montážník za půl dne včetně obložení sádrokartonem,“ připomíná Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX. Navíc díky speciální prodloužené záruce 15 let a prvotřídnímu zákaznickému servisu budou okna VELUX fungovat naprosto bezproblémově.

Objevte skrytý potenciál podkroví
Možná jste odhodláni ke kompletní modernizaci, která promění dosud nevyužívané půdní prostory v novou obytnou plochu vašeho domova. Jednoduchý interaktivní nástroj, který vám ukáže, jak bude vypadat vaše ložnice či pracovna s ideálním přísunem denního světla, najdete na stránkách www.velux.cz/zdravebydleni.

Architekti společnosti VELUX vám pomohou objevit skrytý potenciál vašich půdních prostorů. Když jim pošlete fotku svého podkroví, připraví vizualizaci. Neotřelým řešením, které doslova zaplaví vaše obydlí přirozeným světlem, může být například umístění čtyři střešních oken vedle sebe či nad sebe.

O společnosti VELUX

Posláním společnosti VELUX je vyvíjet a neustále zdokonalovat výrobky, které do podkrovních prostor přivádějí více denního světla a čerstvého vzduchu, umožňují velkorysý výhled do okolí a zároveň jsou v souladu s moderními trendy v architektuře. Sortiment společnosti VELUX zahrnuje široký výběr střešních oken, světlovodů i řešení pro ploché střechy. V nabídce je také nepřeberné množství stínicích a dekorativních doplňků různých designů – rolety, žaluzie, velmi účinné venkovní markýzy a rolety a nová kategorie římských rolet. U většiny výrobků si také lze vybrat způsob jejich ovládání – manuální nebo pohodlné dálkové na elektrický či solární pohon. Výhodou solárního pohonu je kromě šetrného přístupu k přírodě také instalace bez nutnosti přívodu jakýchkoli kabelů.

Společnost VELUX vlastní výrobní závody v 11 zemích světa a obchodní společnosti v téměř 35 zemích. Jako taková patří k nejsilnějším společnostem v oblasti průmyslu stavebních hmot na světě. Její výrobky se prodávají ve většině zemí světa. Skupina VELUX zaměstnává přibližně 10 000 zaměstnanců. Podstatnou částí filozofie společnosti VELUX je snaha podporovat společenské dění a pomáhat potřebným. K tomu slouží nadace VELUX, přičemž konkrétně nadace VILLUM FONDEN působí i na území České republiky.

Skupina VELUX za sebou má více než sedmdesátiletou historii a je i dnes, poměrně unikátně, stále rodinným podnikem. Vlastníkem je společnost VKR Holding A/S, která je plně v majetku zakladatele společnosti a jeho rodiny. V loňském roce navíc společnost VELUX oslavila výročí 25 let na českém trhu, bez nadsázky tak již čtvrt století prosvětluje česká podkroví.