Loft Trnava

Lokalita: Trnava, Slovenská republika

Autoři návrhu: triha s.r.o.

Realizace: triha s.r.o.

Projekt: 2019

Realizace: 2019

Plocha: 39 m²

Foto: Iva Štarman

Loftový jednopokojový nájemní byt městského charakteru vznikl pod střechou novostavby v centru Trnavy. Zadáním investora byl moderní nadčasový byt k pronájmu, který bude funkční a snadno udržovatelný. Návrh proto kladl důraz na univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Architekti se zaměřili hlavně na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního. O zdařilosti jejich návrhu svědčí, že se projekt zúčastnil soutěže Interiér roku 2019 jako vzorové řešení denního osvětlení.

Podkrovní mini-loft má výhradně střešní okna. Pět oken VELUX dostatečně prosvětlilo celý prostor. Pro dosažení otevřeného charakteru byla odstraněna původní dělící příčka v předsíni. V jediné obytné místnosti se tak integruje předsíň, kuchyň, jídelna, obývák i ložnice. Příjemnou předností bytu je prostorná samostatná koupelna s vlastním oknem.

Prostor, světlo a samozřejmě rozloha nasměrovaly architekty k zařízení bytu po jeho obvodu. Toto nanejvýš praktické řešení v sobě zahrnuje i dostatek úložného prostoru a potlačení stísněného dojmu ze střešní šikminy. Jádro bytu tak zůstává vzdušné a průchodné. Spací kout je od zbytku místnosti opticky oddělen lamelovým paravánem, který z druhé strany slouží předsíni jako věšák. Veškerý nábytek je atypický a vyráběný na míru. Hlavní důraz byl kladen na kvalitní zpracování s moderními, snadno udržovatelnými materiály, v kombinaci s moderní technologií.

Úsporná logická dispozice, minimalistický design a množství skrytých nik pro lednici, oblečení nebo na pračku v koupelně pomáhají malometrážní byt prostorově a vizuálně nepřesytit. V tomto směru dobře spolupracují také světlé povrchy z lehce udržovatelného melaminu, které jsou doladěny petrolejovým barevným akcentem. Jedinečný výraz bytu dotváří terazzová struktura s jemným zrnem – v koupelně aplikovaná na obkladu a v obytné místnosti ve formě umývatelné tapety a konferenčních stolků. Laminátová podlaha v dubovém dekoru se stromečkovým vzorem odkazuje na staroměstský byt.

Interiér byl realizován výrobcem nábytku a subdodavatelskými firmami, s nimiž architektonické studio úzce spolupracuje. Všechny požadavky a představy tak bylo možné dotáhnut do nejmenšího detailu. Interiér byl řešen komplexně včetně doplňků a dekorací.

 

Kolekci fotografií k této referenci je možné stáhnout zde.

Při zveřejnění fotografií z této reference vždy, prosím, uveďte jméno architekta a fotografa.

O společnosti VELUX

Již téměř 80 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.