Loft Trnava

Pod střechou novostavby v centru Trnavy jsme navrhli a zrealizovali loftový jednopokojový nájemní byt městského charakteru. Při jeho návrhu jsme vzali v úvahu univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Z architektonického hlediska jsme se zaměřili zejména na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního.

Podkrovní mini-loft má výhradně střešní okna. Abychom dosáhli otevřeného charakteru, odstranili jsme původní dělící příčku v předsíni. V jediné obytné místnosti se tak integruje předsíň, kuchyň, jídelna, obývák i ložnice. Samostatná prostorná koupelna s vlastním oknem je jeho příjemnou předností.

Prostor, světlo a samozřejmě rozloha nás nasměrovali k zařízení bytu po jeho obvodu. Toto nanejvýš praktické řešení v sobě zahrnuje i dostatek úložného prostoru a potlačení stísněného dojmu ze střešní šikminy. Jádro bytu tak zůstává vzdušné a průchodné. Spací kout je od zbytku místnosti opticky oddělen lamelovým paravánem, který z druhé strany slouží předsíni jako věšák. Veškerý nábytek je atyp, vyráběný na míru.

Úsporná logická dispozice, minimalistický design a množství skrytých nik pro lednici, oblečení nebo pračku v koupelně, pomáhá malometrážní byt prostorově a vizuálně nepřesytit. V tomto směru dobře spolupracují i světlé povrchy z lehce udržovatelného melaminu, které jsou doladěny petrolejovým barevným akcentem. Zvláštní zjev bytu dotváří terazzová struktura s jemným zrnem – v koupelně aplikovaná na obkladu a v obytné místnosti ve formě umývatelné tapety a konferenčních stolků.

Lokalita: Trnava, Slovenská republika Autoři návrhu: triha s.r.o.

Realizace: triha s.r.o.

Projekt: 2019

Realizace: 2019

Plocha: 39 m²

Foto: Iva Štarman

 

Zadání ze strany investora:

Moderní nadčasový byt k pronájmu – funkční a snadno udržovatelný.

 

Neobvyklé požadavky investora:
-umývadlo – Marmy litý mramor-neobložené části-voděodolná barva Tikurilla

-kovová konstrukce zhotovená na míru

-chromové koupelnové baterie Grohe Essence

-radiátor – ISAN

Nábytek

atypický nábytek na míru – melamin EGGER – bílá, Kronospan-petrolejová, kombinace úchytky, push systém

kuchyňská dřezová baterie – bílá Blanco nerezový dřez – Blanco

pracovní kuchyňská deska – umělý kámen Samsung Staron

Svítidla

  • Led C4, Nordlux

Sedačka

  • rozkládací, Extraform

Židle

  • Vitra

Jídelní stůl

  • atyp – podnož Pedrali

 

Inovativní řešení:

Hlavní důraz byl kladen na kvalitní zpracování s moderními, snadno udržovatelnými materiály, v kombinaci s moderní technologií.

O společnosti VELUX

Již téměř 80 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.